Emaye Duracam®

Özgür Cam, İşlenmiş Camlar, Mimari Camlar, Trakya Şişe Cam, Duracam,Durasolar, flotal, Gürültü Kontrol Camları, Aura Reflekta, Klasik Buzlu Cam, Telli Buzlu Cam,

EMAYE DURACAM®
Emaye boya uygulanmış temperli emniyet camları

*Emaye Duracam®, renksiz veya renkli düzcam üzerine serigrafik/rulo baskı yöntemi ile çeşitli renklerde emaye boya uygulanarak ve temperleme işlemi yapılarak üretilen camlardır. Tasarımcıların amacına uygun şekilde serigrafik baskı ile cam yüzeyine fon ve/veya desen uygulamak mümkün olmaktadır.
*Emaye Duracam®, yapının içinde ve dışında kullanıma uygun bir cam türüdür.  Cephelerde kaplama camı olarak kullanılabilmekte ayrıca zengin renk ve desen seçenekleri ile dekoratif amaçlı da  uygulanabilmektedir

Kullanım Alanları
Yapılarda cephe kaplama, duş kabini, kapı ve iç bölme camı olarak kullanılabilir.

İşleme ve Uygulama
*Emaye Duracam®´lara çeşitli renklerde emaye boya  uygulanır.
*Cam yüzeyine baskı, fon ve/veya desen şeklinde tek, iki veya üç baskılı olmak üzere camın aynı yüzeyine uygulanır.
*Emaye Duracam®´larda çapak, rodaj, delik vb. işlemler baskı ve temperden önce yapılır, temperleme işleminden sonra herhangi başka bir işlem yapılamaz.
*Emaye Duracam®´ların görüntü ve ışık geçirgenlikleri ile güneş kontrol özellikleri boyalı alanın toplam cam alanına olan orantısına göre değişir.
*Düşük yoğunluklu emaye boyalarla opal görünümlü camlar elde edilebilir.
*Giydirme cephelerde pencere ve parapet camları arasında görüntü bütünlüğü aranmadığında veya kontrast renkler istendiğinde Emaye Duracam®,  parapet camı olarak uygun bir çözümdür.
*Emaye Duracam®, giydirme cephelerde baskı 2.yüzeyde olacak şekilde kullanılmalıdır.
*Parapet yalıtım camı ünitelerinde, yüksek ışık geçirgenliğine sahip güneş kontrol camları söz konusu olduğunda, parapet boşluğuna ışık sızmalarından etkilenmemek ve fon görüntüsünü tamamen önlemek için yalıtım üniteleri 3. veya 4. yüzeyleri emaye boyalı olarak üretilebilir.
*Emaye Duracam®´ da serigrafik baskı tasarımının ve camın kullanım yerinin üreticilere bildirilmesi; minumum ve maksimum ebatlar için üreticiden bilgi alınması tavsiye edilmektedir.

Kalite
Emaye Duracam®´lar TS-EN 12150 Cam- Yapılarda Kullanılan- Termal Olarak Temperlenmiş, Soda Kireç Silikat Emniyet Camı" standardına uygun olarak  üretilmektedir.