Hat Dışı Kaplamalı Isı ve Güneş Kontrol Camları

Özgür Cam, İşlenmiş Camlar, Mimari Camlar, Trakya Şişe Cam, Duracam,Durasolar, flotal, Gürültü Kontrol Camları, Aura Reflekta, Klasik Buzlu Cam, Telli Buzlu Cam,

TRC ECOSOL
Isı ve güneş kontrol kaplamalı cam (Renkli düzcam üzerine)

*Trakya Cam´ın renkli düzcam üzerine hat dışı Solar Low-E kaplamalı ısı ve güneş kontrol  camları, düzcamın üretimi sonrası vakum altında elektron saçılma (magnetron vacuum sputtering) yöntemiyle çok katlı metal/metal oksitler kaplanması ile elde edilir.
*Isı ve güneş kontrol kaplaması, proje bazında çeşitli kalınlıklardaki temperli veya yarı temperli yeşil, füme, bronz ve mavi renkteki özel ebatlı camlar üzerine yapılır.
*Tek bir kaplama ile güneş kontrolü ve ısı yalıtımı birarada sağlanır.
*Kışın ısıyı içerde tutar, ısı kayıplarını azaltarak yakıt giderlerinden tasarruf sağlar. Yazın güneş ısısının geçişini azaltarak klima masraflarından tasarruf sağlar.
*Laminasyon ve temperleme işlemi kaplama prosesinden önce yapılır.
*Renkli düzcam üzerine  ısı ve güneş kontrol  kaplamalı camları sadece Isıcam® bünyesinde ve kaplamalı yüzey içe (#2) gelecek şekilde kullanılır.

Kullanım Alanları
Ağırlıklı olarak giydirme cepheli konut dışı yapılar olmak üzere güneş kontrolü gerektiren ancak yansıtıcılık istenmeyen bütün yapılarda pencerelerde, parapetlerde, duvar önlerinde; ve çatı ışıklıklarında kullanılır. Diğer yandan gece manzarasının önemli olduğu yapılar, hava alanları, konutlar ve vitrinler için uygun çözümler sunar.

Kalite
Renkli Düzcam Üzerine Isı ve Güneş Kontrol Kaplamalı Camlar, "TS  EN 1096  Binalarda Kullanılan Kaplanmış Cam" standardına uygun olarak üretilir.