Isıcam Sinerji

Özgür Cam, İşlenmiş Camlar, Mimari Camlar, Trakya Şişe Cam, Duracam,Durasolar, flotal, Gürültü Kontrol Camları, Aura Reflekta, Klasik Buzlu Cam, Telli Buzlu Cam,

ISICAM SİNERJİ®
Isı kontrol kaplamalı yalıtım camı ünitesi

Isıcam Sinerji®, Trakya Cam´ın ısı kontrol (Low-E) kaplamalı camı
TRC Ecotherm kullanılarak üretilen yalıtım camı ünitesinin markasıdır.
*Isıcam Sinerji® aldığınızdan emin olmak için;
*Isıcam Yetkili Üreticisinin 10 yıllık garanti belgesini isteyiniz.
*Ara boşluk çıtasında hologramlı "Isıcam Sinerji®" yazısını ve Isıcam® Yetkili Üreticisi´nin ismini kontrol ediniz.
*Camın üzerindeki Isıcam Sinerji® etiketine bakınız.
*Renksiz düzcama en yakın görüntüdedir.
*Gün ışığını engellemez.
*Kışın sıcağı içeride tutarak, ısı kayıplarını, tek cama göre %77, Isıcam Klasik®´e göre %50 azaltır, yakıt giderlerinden tasarruf sağlar.
*Pencere önlerinin önlerinin kışın soğuk olmasını önler.
*Standart çiftcam yerine Isıcam Sinerji® kullanılması durumunda yapılan ilave harcama, sağlanan enerji tasarrufu ile 1-2 yılda geri döner.

Nerede üretilir?
Isıcam Sinerji®, Trakya Cam´ın kendi tesislerinde ve Trakya Cam tarafından düzenli olarak denetlenen  kapsamlı Isıcam®  Yetkili Üreticileri´nin  tesislerinde üretilmektedir.
Standart kullanımda ısı kontrol (Low-E) kaplaması; Isıcam Sinerji® ünitesinin
2. yüzeyinde yer almalıdır.
Kışları çok sert geçen yörelerde ise 3. yüzeyde de kullanılabilir.
   
Kullanım Alanları
Isıcam Sinerji®, yeni yapılan ve yenilenen konutlarda, ayrıca güneş kontrol camları ile birlikte ticari binalarda kullanılır.
 
İşleme ve Uygulama
Isıcam®  ünitelerinin stoklanmasında aşağıdaki kurallara dikkat edilmelidir :
*İstifleme doğrudan beton veya toprak zemin üzerinde; ıslak ve rutubetli yerlerde yapılmamalıdır.
*Isıcam®´ lar uzun kenar üzerine dike yakın durumda (~10° lik açı ile) yerleştirilmiş paletler üzerine ve palet tabanına dik oturacak şekilde stoklanmalıdır.
*Her bir ünite arasına ayırıcı (örneğin mantar takoz) konularak camların birbirine doğrudan teması önlenmelidir.
*Ünitelerin arkası palete yaslanmalı, noktasal yük binmelerinden ve Isıcam®  ünitesinin tek camının tabana değmesinden kaçınılmalıdır. Aksi takdirde basınç değişikliğine bağlı olarak meydana gelebilecek şişmeler ve 2-3 misli kuvvet yüklenmesi sonucunda kırılmalar meydana gelebilir.
*Değişik boyutlu Isıcam® ların istiflenmesinde küçük boyutlu camlar büyük boyutlu camların önüne gelmeli, göbekten basmayı önlemek için iki camın arasına uzunlamasına latalar konmalı, lataların arası 50 cm´yi aşmamalıdır.
*Isıcam®  üniteleri direkt güneş altında stoklanmamalıdır. Sıcaklığın etkisiyle ısınan her cam şişme nedeniyle diğerini sıkıştırarak kırılmalara neden olabilir. Ayrıca güneş altında stoklanan renkli veya reflektif camların arası yeteri kadar havalanamayacağı için ısıl kırılmalar olabilir.

Isıcam®  üniteleri, üretim ile montaj yerindeki hava basıncı farklılıkları nedeni ile deformasyona uğrar. Bunu önlemek amacı ile ünite kısa kenarına montaj esnasında kapatılmak üzere üretim yerinde ufak bir delik açılır ve buraya basınç dengeleme balonu veya tıkacı takılır.
Isıcam®  ünitelerinin hedeflenen performansı gösterebilmesi için montajının da doğru yapılması gerekmektedir.
 
Kalite
Isıcam® , TS 3539 EN 1279 Yalıtım Camı Üniteleri Standardına uygun olarak, Trakya Cam´ın onayladığı malzemeler kullanılarak üretilmektedir.
 
Garanti Kapsamı
*Isıcam®  üniteleri, üretim hataları ile hatalı üretimden kaynaklanan ara boşluktaki buğulanmaya ve bozulmaya karşı üretim tarihinden başlamak üzere, 10 yıllık bir süre ile garantilidir.
*Isıcam® ´ın, klasik pencere üniteleri dışındaki, (parapet, baş üstü ve strüktürel camlama) uygulamaları ve -30°C´den düşük, +80°C´den yüksek cam yüzeyi sıcaklıklarındaki kullanımları ile ilgili garantiler üretici firmanın yazılı mutabakatı ile birlikte geçerli sayılacaktır.
*Karolajlı, jaluzili ve benzeri çift cam uygulamaları garanti kapsamı dışında olup, olası sorunlardan Isıcam®  Yetkili Üreticisi sorumludur.
*Isıcam® ´ın pencereler dışında kullanılması, cam kırılmalarının herhangi bir türü ve burada yazılanlar  dışındaki hususlar, garanti kapsamında değildir.
*Isıcam®  ünitelerinde görülen; tayflanma (Girişim Renklenmesi, Brewster halkası), çift cam efekti, temperli camlarla üretilen Isıcam®  ünitelerindeki renklenme (Leopar benekleri) ve optik dalgalanma (merdane izleri), sıcaklık ve barometrik  basınç değişimlerinin neden olduğu görüntülerdeki dalgalanmalar, ünitenin dış yüzeyinde atmosferik koşullar nedeniyle oluşan dış yüzey terlemesi olağan  durumlar olup hata olarak değerlendirilmez.
*Ünitelerin doğramalara takılması sırasında yapılan hatalardan kaynaklanan bozulmalarla ilgili garantiler, montajı yapan firmanın sorumluluğundadır.
*Giydirme cephe sistemlerinde kullanılan Isıcam® ´ların doğramaya yapıştırma işlemi (bonding), Trakya Cam´ın garantisi dışındadır.