Beyaz Eşya

Özgür Cam, İşlenmiş Camlar, Mimari Camlar, Trakya Şişe Cam, Duracam,Durasolar, flotal, Gürültü Kontrol Camları, Aura Reflekta, Klasik Buzlu Cam, Telli Buzlu Cam,

Buzdolabı, Fırın ve Soğutma Dondurma Dolabı üreticilerinin kullandığı, BS 3193 nolu standart çerçevesinde hazırlanan,  ´Cam Paneller- Temperlenmiş Ev Aletlerinde Kullanılan´ başlıklı TS 11502/T1 standardına göre test edilen temperli camlardır.  Parçalanma, ısıl, şok dayanımı ve darbe dayanımı özellikleri için tarif edilen kriterleri sağlamaktadır.
Mekanik ve termal özellikleri nedeniyle, beyaz eşya ve soğutma dondurma dolaplarında temperli cam kullanılması tercih edilmektedir.
Beyaz eşya camları, kenar işleme, baskı, marka baskı, delik delme gibi talep edilen modele göre çeşitli işlemlerden geçtikten sonra temperlenmektedir.
Trakya Cam İşleme, hem Türkiye´de hem Avrupa´da bilinen beyaz eşya üreticilerine hizmet vermekte, tecrübe ve teknik bilgisi ile ürün geliştirme aşamasında müşterilerinin ihtiyacını karşılayacak işbirliği içerisine girmektedir.

Fırın Camları
Baskılı veya baskısız, delik açma ve kenar işleme işlemlerinden geçmiş, temperli Tentesol (hat üstü pirolitik kaplamalı reflektif cam) veya düzcamlardır.

Uygulamalar:

Pano
İç kapak
Ön Kapak
Üst Kapak

Buzdolabı Camları
Baskılı veya baskısız kenar işleme işlemleri yapılmış temperli düz veya buzlu camlardır.

Uygulamalar:
Sebzelik Camı
Raf Camı
Baskılı Raf Camı
Kanallı Raf Camı
Özel Şekilli Raf Camı

Soğutma Dondurma Dolabı Camları

Soğutma dondurma dolabı camlarında, bir tarafı ısı kontrol (Low-E) kaplamalı cam, diğer tarafı temperli düzcam ile oluşturulmuş çift camların yanı sıra her iki camı da temperli düzcam olan çift camlar kullanılır.